SZYBKIE CIASTO BISZKOPTOWE Z TRUSKAWKAMI

To ciasto upiekłam dla mojego wujka. Wujek mieszka 80 km ode mnie. Chciałam upiec jakieś ciasto do kawy. Sezon na truskawki się kończy, więc padło właśnie na te owoce. Ze względu na pogodę (słońce, słońce i jeszcze więcej słońca) wybrałam ciasto bez galaretki, ptasiego mleczka i mas. Przygotowuje się je błyskawicznie. Zresztą zobaczcie sami.
Jedna uwaga. Wybierzcie owoce mniej dojrzałe. Zbyt soczyste truskawki mocno nawilżą ciasto. Nie straci ono nic ze smaku, ale wygląda wtedy mniej atrakcyjnie.

SZYBKIE CIASTO BISZKOPTOWE Z TRUSKAWKAMI

Składniki:
  • 6 jajek
  • 1 szklanka cukru kryształu
  • 1 szklanka mąki pszennej tortowej (typ 450)
  • 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1 płaska łyżka kakao
  • około 15 truskawek
Truskawki myjemy dokładnie, osuszamy i oczyszczamy z szypułek.
Białka ubijamy na sztywną pianę. Stopniowo dodajemy żółtka i cukier. Masę ubijamy dość długo - musi być gęsta i puszysta. Następnie wsypujemy, przesianą z proszkiem do pieczenia, mąkę pszenną. Delikatnie mieszamy ciasto drewnianą łyżką. Wylewamy 3/4 masy do formy (tortownicy o średnicy 26 cm, blaszki prostokątnej) wyłożonej pergaminem. Do pozostałego ciasta dodajemy przesiane kakao. Mieszamy dokładnie. Łyżką nakładamy kleksy ciemnego ciasta na biszkopt jasny. Wbijamy w nie truskawki. Pieczemy ciasto w temperaturze 160-180*C około 30-40 minut. Gotowe studzimy i oprószamy cukrem pudrem.

1 komentarz

Dziękuję Ci bardzo za miłe słowa/konstruktywną krytykę.
Mam nadzieję, że miło spędziłeś u mnie czas.