BUŁKI POZNAŃSKIE

 

Bułki poznańskie, nazywane są u mnie w okolicy również "bułkami z przedziałkiem" lub "dużymi bułkami" . Są przepyszne. Mają chrupiącą skórkę i jędrny miąższ. Czemu nazywane są poznańskimi? Nie mam bladego pojęcia. Jeśli Wy wiecie, to proszę się podzielić tą wiedzą, bo przeszukałam internet i nigdzie nie ma o tym wzmianki. Być może chodzi o to, że przygotowuje się je z mąki pszennej typ 500 (uniwersalnej, poznańskiej), ale to tylko takie moje domysły.

Halo! Halo! Jeszcze zaproszenie!
Ruszyła trzecia edycja akcji "Zostań Ambasadorem Drożdży Babuni" (o tutaj: klik). Chciałabym Was zaprosić (w imieniu organizatora) do wzięcia udziału w konkursie. Jestem jednym ze zwycięzców poprzednich edycji, także zachęcam Was gorąco, bo oprócz nagród wymienionych w poście konkursowym są jeszcze inne bonusy!
Trzymam za Was mocno kciuki!

#Prezent #AmbasadorDrożdżyBabuni #ZostańAmbasadorem
I jest pysznie

BUŁKI POZNAŃSKIE

Składniki:
  • 400 g mąki pszennej typ 500 
  • 150 ml wody letniej
  • 150 ml letniego mleka
  • 25 g świeżych Drożdży Babuni Lux
  • 50 g masła rozpuszczonego
  • 1 łyżeczka cukru
  • 1 łyżeczka soli
Drożdże mieszamy z cukrem i letnim mlekiem. Dodajemy 2 łyżki mąki i całość mieszamy. Odstawiamy rozczyn na 15 minut. 
W dużej misce mieszamy pozostałe składniki wraz z rozczynem.  Wyrabiamy ciasto odpowiednio długo, by było miękkie i elastyczne. Następnie przykrywamy misę z ciastem ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na 1 godzinę. 
Gotowe ciasto wykładamy na stolnicę, zaganiatamy i odstawiamy na 15 minut, by odpoczęło. Dzielimy je następnie na 8 części. Z każdej formujemy okrągłą bułkę. Wierzch delikatnie oprószamy mąką. Układamy bułeczki na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Przykrywamy je ponownie ręczniczkiem kuchennym i zostawiamy do podwojenia objętości na kolejne 30 minut. Po tym czasie w bułeczce końcem drewnianej łyżki robimy głęboki przedziałek (niemal do samej blachy).
Piekarnik rozgrzewamy do 230*C. Na dole umieszczamy naczynie żaroodporne z wodą. Wstawiamy bułeczki i pieczemy 15 minut na złoty kolor.


Wpis zawiera lokowanie produktu. Stworzyłam go jako Ambasadorka Drożdży Babuni.Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci bardzo za miłe słowa/konstruktywną krytykę.
Mam nadzieję, że miło spędziłeś u mnie czas.