WANILIOWY SHAKE Z CIASTECZKAMI OREO

Tego shake'a pierwszy raz piłam w knajpce z burgerami. Swoją drogą do tej pory się dziwię, że za namową znajomych zaryzykowałam i średnio krwistego, wielgaśnego burgera popiłam mlecznym, słodkim napojem. Doświadczenie przyjemne, aczkolwiek wolę nie łączyć ze sobą tych dwóch smakołyków.
Dziś padło na tę prawdziwą mleczną bombę...bombę kaloryczną. Obrzydliwie słodką i pyszną! Kolejny deser wart grzechu.

 WANILIOWY SHAKE Z CIASTECZKAMI OREO
Składniki (4 porcje):
ponadto
  • 300 ml śmietany 30%
  • 1 laska wanilii
  • 1 łyżka cukru pudru
Przygotowujemy bitą śmietanę.
Połowę szklanki śmietany 30% wlewamy do niewielkiego rondelka. Dodajemy do niej wyłuskane ziarna i przepołowioną laskę wanilii. Mieszankę podgrzewamy (nie zagotowujemy!) na niewielkim ogniu. Najlepiej wyłączyć gaz od razu, gdy na obrzeżach garnka zaczną pojawiać się niewielkie pęcherzyki. Całość odstawiamy do przestudzenia. Następnie wyławiamy pustą laskę wanilii, a resztę łączymy z pozostałą śmietaną i cukrem pudrem. Ubijamy mieszankę na sztywną pianę.
Przygotowujemy shake'a.
Mleko i ciastka wkładamy do zamrażarki na 30 minut. Po tym czasie Oreo kruszymy bardzo drobno (najlepiej w malakserze, choć można to zrobić ręcznie np. tłuczkiem do mięsa lub siekając ciastka nożem). W dużej misce łączymy Oreo (1 łyżkę okruszków można odłożyć do dekoracji) z lodami. Stopniowo wlewamy mleko. Całość miksujemy dokładnie. Jeżeli shake jest zbyt gęsty dolewamy mleka, jeżeli jest zbyt rzadki dodajemy lody i ciastka. Gotowy napój rozlewamy do szklanek. Dekorujemy go bitą śmietaną i pokruszonymi ciastkami.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci bardzo za miłe słowa/konstruktywną krytykę.
Mam nadzieję, że miło spędziłeś u mnie czas.