BOCZEK ROLOWANY W PAPRYCE WĘDZONEJ

 

Tym razem coś dla wielbicieli domowych wędlin. Ubolewam, że nie mam w domu wędzarni, bo uwielbiam dymny posmak prawdziwych wędlin. Postanowiłam tutaj troszkę oszukać domowników  i otoczyłam  roladę w wędzonej papryce. Po upieczeniu wędlinę odstawiamy razem z płynem, który się oddzieli od mięsa. W lodówce zamieni się w przepyszną galaretkę, którą można podawać na kanapce z boczkiem. 

Uwaga! Tutaj krótki poradnik jak sznurować poprawnie mięso do pieczenia: klik

BOCZEK ROLOWANY W PAPRYCE WĘDZONEJ

Składniki:
  • 1 kg chudego boczku surowego
  • 3 łyżeczki majeranku suszonego
  • 4 ząbki czosnku
  • 2 łyżki papryki słodkiej wędzonej
  • sól morska
  • pieprz czarny

Boczek (bez kości) płuczemy i osuszamy. Odcinamy skórę. Prostokątny płat mięsa oprószamy z obu stron solą i pieprzem. Odwracamy mięso chudszą częścią do góry i posypujemy je majerankiem (nie żałujemy ziół). Ząbki czosnku tniemy w cienkie plasterki. Rozkladamy je równomiernie na mięsie. Boczek zwijamy jak najciaśniej, a następnie oplatamy go sznurkiem. 
Tak przygotowane mięso smażymy, na niewielkiej ilości oleju, z każdej strony na złoty kolor. Nieco przestudzoną roladę obtaczamy w paryce wędzonej, a następnie przenosimy do rękawa do pieczenia (szczelnie zawiązujemy końce). Pieczemy boczek 50 minut w piekarniku nagrzanym do 160*C. Po wyjęciu odstawiamy go do przestudzenia. Zdejmujemy sznurek i obtaczamy mięso ponownie w paryce wędzonej. Sos zlewamy do filiżanki. Całość odstawiamy do lodówki (boczek owijamy folią, aby się nie wysuszył).  Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci bardzo za miłe słowa/konstruktywną krytykę.
Mam nadzieję, że miło spędziłeś u mnie czas.