Do tej pory, gdy piekłam biszkopt kawowy dolewałam do niego bardzo mocną kawę z ekspresu. Starałam się dodawać minimalną ilość wody, ale struktura biszkoptu zawsze była nie taka jak trzeba. Być może dlatego za nim nie przepadałam. Do czasu, aż nie wpadłam na pomysł by dodać kawę mieloną (kosztem mąki). Bez wody. Coś niesamowitego. Biszkopt jest równie puszysty jak ten klasyczny, a do tego pachnie i smakuje cudownie! Super baza każdego tortu!BISZKOPT KAWOWY
Składniki:
- 6 jajek
- 200g cukru kryształu
- 150g mąki pszennej tortowej
- 1 łyżka kawy mielonej
- 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

Na sztywna piane ubije tylko bialka. A co z zółtkami?
OdpowiedzUsuńNa sztywną pianę ubijam razem białka z żółtkami (w przepisie jajka). Od dawna nie rozdzielam przy ubijaniu białek od żółtek i biszkopty wychodzą jak puch. Polecam ten sposób. Jajka powinny być w temperaturze pokojowej.
Usuń